Náš tím

Mgr. Anton Gúth

 

Tono Guth lektor bubnovania

Mgr. Anton Gúth – sociálny pracovník, muzikoterapeut, hudobník, učiteľ rytmiky a bubnovania. Založil bubnovú školu Rytmika, kapely La3no Cubano a Drumstas. Pracuje hlavne formou kurzov a workshopov Rytmiky pre rôzne cieľové skupiny od roku 2003.

 

Študoval sociálnu prácu na Univerzite Komenského v Bratislave, má ukončený špeciálny komunitný psychodynamický, psychoterapeutický výcvik SUR na Karlovej univerzite, muzikoterapeutický výcvik, vieceré účelové expresívne a hudobnopedagogické kurzy vo Francúzsku, Rakúsku, Čechách a na Slovensku.

 

Medzi jeho učitelov patria: Matej Lipský, Wolfgang Mastnak, Jirka Kantor, Joseph Moreno, Vlado Labath, Ivan Pavlovič, Honza Kožnár, Jaroslava Zeleiova, Elena Amtmanová, Zdeňek Šimanovsky, Bodenseeinstitut - AT: Insuk Lee, Južná Korea, Salzburg Orffschule: Manuela Widmer, Berlin: Karin Schumacher, Ursel Burek, AT- Cornelia Cubasch-König, Peter Cubasch, kurzy TaKeTiNa

 

Momentálne študuje bicie nástroje na konzervatóriu v Bratislave. Vo svojom prístupe k rozvoju Rytmiky (ako základu vstupu do sveta hudby) využíva vo svojej praxi aj techniky drumcircle, eurytmie, rytmiky reči, rehabilitačnej Školy chrbtice a držania tela (Prof. MUDr. Anton Gúth CSc.), tradičné vzorce slovenského folkóru, rytmiky Balkánu, Latinskej Ameriky a Západnej Afriky. 

 

 

 

kontakt: office@rytmika.sk

tel. č. 0902 612 501


Mgr. Ľudmila Pastorová

 

Ludmila Pastorova_rytmika pre deti Hudbe a tancu sa venuje od detstva (LŠU).  Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia sa venovala terapeutickým systémom a okrem klasickej vývinovej psychológie, sa začala zaoberať rôznymi vplyvmi umenia na priebeh resocializácie problematickej mládeže (arteterapia). Taktiež spolupracovala na umelecko-sociálnom projekte ako dobrovoľník s deťmi a mládežou v Kiberskom slume v Keni (2004).

 

So združením OZ Zvuky cez ruky spolupracuje od jeho vzniku (2005), vďaka čomu sa dostala bližšie k bubnovým technikám a teórii rytmu. Absolvovala programy Etnobubnovej školy Rytmika, kurz bubnovania, Drum circles a niekoľko bubnových workshopov Drum-Beat Factory (AT). Program Rytmika pre deti predškolského veku sa začal dotvárať aj vďaka praktickým skúsenostiam a osobnej snahe o kvalitný rozvoj jej vlastného dieťatka, absolvovala aj vybraté časti systému Body-Mind Centering (Sences & Perception) a Kurz Muzikoterapia ako cesta k človeku (lektor: Mgr. Matej Lipský).

 

Od roku 2008 sa v spolupráci s OZ Zvuky cez ruky špeciálne venuje deťom v programe Rytmika pre deti od 1 rokov do 6 rokov. Aktívne vedie kurzy pre deti v škôlkach (DC Stromček, MŠ Félix & MŠ Lienka, Bratislava), ako aj kurzy Rytmiky pre deti v rámci Etnobubnovej školy Rytmika a Štúdio Etnodance.  

 

 

 

Mgr. Ján Boldiš

 

Jan Boldis lektor bubnovania/saxofonista

"Hudba je dar, aktívne "muzicírovanie" má harmonický liečivý účinok na telo aj dušu."
Sám som prešiel touto skúsenosťou. V mojich 18 rokoch som prišiel o mamu, a práve v tomto ťažkom období mi bubnovanie doslova vlialo do žíl stratenú radosť zo života.
Práve v tomto období stretávam Tona Gútha a Romana Kovácsa  a v roku 2004 realizujeme prvý muzikoterapeutický projekt, bubenícky orchester, v ktorom hrali mentálne postihnutí spolu so zdravou mládežou. Ako OZ Zvuky cez Ruky a Rytmika sme za 15 rokov v oblasti neformálneho vzdelávania prostredníctvom hudby a muzikoterapie viedli stovky workshopov pre deti, znevýhodnené skupiny, firmy, školy, škôlky.
S tými istými priateľmi zakladáme v rovnakom čase undegroundovú worldmusic kapelu La3no Cubano, v ktorej som prvé roky pôsobil ako perkusionista, a neskôr až  do dnešného dňa ako saxofonista. (účasť na prestížnych hudobných podujatiach doma aj v zahraničí: Pohoda, Grape, Bratislavské Jazzové dni, Fusion Festival Lärz DE, fabrica del Arte - Havana Kuba...)
 
Po ukončení štúdia na Pedagogickej Fakulte UK (odbor učiteľstvo, francúzština a nemčina) som vyštudoval hru na saxofón na Cirkevnom Konzervatóriu v Bratislave pod vedením elitného jazzmana Mila Suchomela. 
 
Od roku 2018 sa špecializujem na prácu s deťmi v škôlkach. 
Cez  riekanky, piesne, beat box, rytmizáciu,hru na perkusie či tančeky sa zábavnou formou učíme rozvíjať: rytmické cítenie, leadership, intonáciu, prácu s dynamikou, vzájomný rešpekt, disciplínu, jemnú motoriku, kooperáciu a tvorivosť.
Okrem som tatom štvorročnej Anušky a polročného Alexa, ktorí ma neustále učia odkrývať geniálne tajomstvá fungovania detskej psychiky :)