Náš tím

Lektori

Mgr. Tono Gúth

 

Tono Guth lektor bubnovania

Zakladateľ Etnobubnovej školy Rytmika a kapely La3no Cubano. Perkusiam sa venuje od roku 1998. Intenzívne začal perkusie študovať na ročnom dobrovoľníckom pobyte Paríži u afrického učitela Mukombu zo Zairu. 
Dalšie hodiny perkusií z rôznych častí sveta absolvoval u týchto učitelov: Insuk Lee; Paco Vega;  Hearn Gadbois; Eddy Portella; mamady Keita; Djakali Kone; You Tube.com

Po skončení štúdia sociálnej práce absolvoval ďalšie vzdelávanie so zameraním na hudobnú pedagogiku, muzikoterapiu, skupinovú prácu a kolektívny manažment u týchto učitelov: Honza Kožnar; Vlado Labath; Ida Kelarova; Joseph Moreno; Jaroslava Zeleiova; Elena Amtmanová, SK; Zdeňek Šimanovsky, Manuela Widmer, /Orffova škola Salzburg/ Karin Schumacher, /Berlín/; Ursel Burek, DECornelia Cubasch-König und Peter Cubasch, AT.
 

Organizuje hudobné projekty pre Európsku úniu, Nadáciu pre deti Slovenska, Nadáciu SPP, mesto Bratislava, ďalej rytmické workshopy, kurzy, koncerty na Slovensku a v zahraničí. Hrá v rôznych hudobných projektoch ako napr. La3no Cubano, 4Elementsgroove, Koktail Bananowy.


 

Viktor Schrámek

 
Viktor Schramek_lektor na biciePochádza z umeleckej, prevažne divadelnej rodiny. V ôsmich rokoch začal hrať na klavír, z ktorého prešiel po dvoch rokoch na bicie k učiteľovi Igorovi Holkovi (Afro Campana).
 
2003-2005: Štátne Konzervatórium v Bratislave, kde navštevoval ensemble Matúša Jakabčica, neskôr prestúpil na Súkromné Konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch s klasickým zameraním.
V šestnástich rokoch začal hrať v Pressburger Klezmer Band, kde pôsobil tri roky, nahral jeden album “Mit Liebe“ (S Láskou) a precestoval veľa krajín po celej Európe.
 
2009-2011: štúdium na VOS Jaroslava Ježka v Prahe, odbor Jazzove Bicie u profesora Martina Šulca (ktorý študoval na Berklee College of Music u profesora Eda Tigpena). Počas štúdia pôsobil v školskom zoskupení VOS BigBande Milana Svobodu, s ktorým vycestoval v septembri 2010 na Ázijské turné na Taiwan a do Vietnamu na 1000. výročie mesta HaNoi.
V auguste 2010 sa zúčastnil na medzinárodnom divadelno-hudobnom projekte Move House Specificv New Yorku, v hudobnej spolupráci s  Blankou Maderovou a klarinetistkou Sarou Sherman.
 
Momentálne pôsobí v rôznych zoskupeniach, hlavne však v skupine Red Velvet s brazilskou speváčkou Kamilou Oliveirou a bratislavským experimentálnym zoskupením 4 Elements. Zaujíma sa o veľa hudobných smerov a v posledných rokoch pôsobí aj ako pedagóg.

 

Mgr. Ľudmila Pastorová

 

Ludmila Pastorova_rytmika pre deti Hudbe a tancu sa venuje od detstva (LŠU).  Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia sa venovala terapeutickým systémom a okrem klasickej vývinovej psychológie, sa začala zaoberať rôznymi vplyvmi umenia na priebeh resocializácie problematickej mládeže (arteterapia). Taktiež spolupracovala na umelecko-sociálnom projekte ako dobrovoľník s deťmi a mládežou v Kiberskom slume v Keni (2004).

 

So združením OZ Zvuky cez ruky spolupracuje od jeho vzniku (2005), vďaka čomu sa dostala bližšie k bubnovým technikám a teórii rytmu. Absolvovala programy Etnobubnovej školy Rytmika, kurz bubnovania, Drum circles a niekoľko bubnových workshopov Drum-Beat Factory (AT). Program Rytmika pre deti predškolského veku sa začal dotvárať aj vďaka praktickým skúsenostiam a osobnej snahe o kvalitný rozvoj jej vlastného dieťatka, absolvovala aj vybraté časti systému Body-Mind Centering (Sences & Perception) a Kurz Muzikoterapia ako cesta k človeku (lektor: Mgr. Matej Lipský).

 

Od roku 2008 sa v spolupráci s OZ Zvuky cez ruky špeciálne venuje deťom v programe Rytmika pre deti od 1 rokov do 6 rokov. Aktívne vedie kurzy pre deti v škôlkach (DC Stromček, MŠ Félix & MŠ Lienka, Bratislava), ako aj kurzy Rytmiky pre deti v rámci Etnobubnovej školy Rytmika a Štúdio Etnodance.  

 

Kontakt: ludmila@zvukycezruky.sk


 

Mgr. Ján Boldiš

 

Jan Boldis lektor bubnovania/saxofonista

Absolvoval klasické pedagogické vzdelanie na Pedagogickej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Tradičný lektor Etnobubnovej školy Rytmika. Zakladateľ a koordinátor projektu Slovenského sambového orchestra. Študoval perkusie v Berlíne. Hrá taktiež na saxofón. Je členom skupiny La3no Cubano a pracuje v rôznych hudobných projektoch na  Slovensku.